Serwis sprężarek śrubowych – etap uruchomienia

W serwisowaniu kompresorów powinieneś brać pod uwagę kilka scenariuszy w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Regularne serwisowanie sprężarki jest ważne, jeśli chcesz zapewnić jej jak najdłuższą sprawność. To z kolei jest ważne dla realizacji Twoich celów produkcyjnych i konkurencyjności na rynku.

Aby świadomie podjąć decyzję, ten artykuł pomoże Ci zobrazować aspekt rozpoczęcia eksploatacji sprężarki, z jakim możesz mieć do czynienia.

Obsługa serwisowa

Obsługa serwisowa w większości przypadków przemysłowych sprężarek powietrza (sprężarki śrubowe i sprężarki łopatkowe) rozpoczyna się od uruchomienia, które przeprowadzane jest przez autoryzowany serwis. Na tym etapie nie ma możliwości zrezygnowania z niego. Serwis weryfikuje, czy prawidłowe są parametry zasilania i eksploatacji w sprężarkowni, by móc potem ponosić odpowiedzialność za stan techniczny kompresora.

Uruchomienie

Podczas uruchomienia, technik sprawdza warunki panujące w sprężarkowni (wentylację, temperaturę, zapylenie, czystość, kubaturę).

Jakie są konsekwencje np. nieodpowiedniej temperatury pracy sprężarki śrubowej możesz przeczytać w oddzielnej poradzie.

Sprawdzając je, należy brać również pod uwagę warunki eksploatacji w zimie. Fizyczne podłączenie sprężarki do instalacji elektrycznej i pneumatycznej zależy od ustaleń. Obie instalacje powinny być doprowadzone przez Ciebie do miejsca, w którym stoi sprężarka. Do podłączenia wykorzystuje się przewód elektryczny i elastyczny przewód pneumatyczny lub kompensator.

Jakie parametry?

Średnica przekrojów przewodów elektrycznych oraz wielkość i rodzaj zabezpieczenia prądowego zawsze są podawane przed uruchomieniem. W serwisie sprężarek funkcjonują kwestionariusze z wymaganymi do uruchomienia parametrami i przyjazd technika umawiany jest dopiero po otrzymaniu potwierdzenia ich spełnienia.

Kto płaci?

Czasami usługa uruchomienia wliczona jest w cenę zakupu, a czasami należy zapłacić pierwszą fakturę. Upewnij się, kto pokrywa te koszty, aby początek eksploatacji kompresora nie był rozczarowaniem.

Szkolenie

W trakcie uruchomienia następuje też przeszkolenie pracownika odpowiedzialnego za eksploatację sprężarki oraz wprowadzenie parametrów roboczych sprężarki. Tu musisz mieć świadomość, czego oczekujesz od sprężarki, jak ma zachowywać się, jeżeli jest jedyną sprężarką, albo jedną z wielu. Zadawaj pytania, bo im lepiej poznasz nową sprężarkę, tym mniej będziesz miał problemów w jej eksploatacji.

Nasi technicy też będą pomagać swoją wiedzą i doświadczeniem

Umowa serwisowa

Podczas uruchomienia może też nastąpić omówienie i podpisanie umowy serwisowej, która określa zasady współpracy na najbliższe lata.

Uwaga! Reguła jest taka, że sprężarka objęta jest gwarancją producenta przez określony czas, zwykle dłuższy niż podstawowy okres gwarancji, ale zobowiązujesz się do korzystania z autoryzowanego serwisu sprzedawcy i oryginalnych części zamiennych i środków smarnych.

Okres gwarancyjny

W naszej ofercie mamy sprężarki Gardner Denver, Hydrovane, Champion i CompAir. Są to kompresory śrubowe i kompresory łopatkowe. Jeżeli planujesz zakup sprężarki jednej z tych marek to wiedz, że opcje okresu gwarancyjnego to 2 lata, 5/6 lat i 10 lat w zależności od rodzaju sprężarki i marki. Szczegółowe warunki gwarancji najchętniej przedstawiamy w bezpośredniej rozmowie, gdy uzyskujemy odpowiedzi na nasze pytania.

Alternatywą może być zaakceptowanie podstawowego okresu gwarancji i związanie się w okresie pogwarancyjnym z niezależnym serwisem lub przejście na nieoryginalne części, ale tej samej wysokiej jakości.

Niezależny serwis sprężarek śrubowych

Aby podjąć taką decyzję, warto rozważyć jeszcze czy niezależny serwis posiada:

• Autoryzację niezbędną do świadczeń gwarancyjnych

• Czy wykonuje pełny zakres przeglądu, a nie tylko wymianę oleju i filtrów

• Doświadczenie w rozwiązywaniu problemów technicznych

• Dostępność do części oryginalnych i wysokojakościowych zamienników

• Dostępność kontaktową 24/7

Technika Systemów Sprężonego Powietrza s.c. posiada te wszystkie cechy, bo obsługujemy nowo wdrażane do eksploatacji sprężarki śrubowe i sprężarki łopatkowe. W zakresie naszej działalności jest też naprawa kompresorów trochę starszych np. z lat ‘90.

Dlatego dostępność wysokojakościowych zamienników w lepszych cenach oraz doświadczenie serwisowe i wiedza techniczna są tu obowiązkowe.

Gdzie jest nasz serwis sprężarek łopatkowych i kompresorów śrubowych?

Gdy ktoś wpisze do wyszukiwarki „naprawa sprężarek Wrocław”, albo „serwis kompresorów śląskie” to może znaleźć naszą ofertę, bo nasz serwis dojeżdża w każdy zakątek Polski. Naprawa kompresorów śrubowych – taką usługę realizujemy na miejscu w zakładzie eksploatującym sprężarkę. Ale gdyby awaria była poważniejsza, to naprawa kompresorów śrubowych ma miejsce w naszym warsztacie w Warszawie / Opaczy. Jak widzisz, jesteśmy mobilnym serwisem dostępnym w każdym zakątku Polski i w każdym czasie tygodnia.

Co nie wchodzi w zakres naszej usługi?

Uwaga: naprawa sprężarek tłokowych nie wchodzi w zakres naszej usługi – to zadanie dla innych firm wyspecjalizowanych w obsłudze tego typu kompresorów i nie chcemy zabierać im klientów.

O sprężarki tłokowe pyta się wielu klientów, będąc przekonanych, że są to doskonałe kompresory do piaskowania. Na szczęście po parominutowej rozmowie lub przeczytaniu innego wpisu zmieniają zdanie.

Oczywiście wszystko zależy od budżetu na rozpoczęcie lub rozwój projektu, ale warto rozważyć zastosowanie kompresora śrubowego do piaskowania. A ten już chętnie obejmiemy naszą opieką serwisową od etapu uruchomienia, aż przez cały okres jego eksploatacji.

2 thoughts on “Serwis sprężarek śrubowych – etap uruchomienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *