Kompresor spalinowy CompAir C14

Kompresor spalinowy CompAir C14

Kompresor spalinowy CompAir C14 – powiedziałbym o nim, że jest wygodny i nie jest do każdej pracy. Jeżeli jednak dobierzesz go do swoich specyficznych warunków, to będzie to najlepszy kompresor spalinowy dostępny na rynku.

Łatwe uruchomienie kompresora spalinowego

Kompresor przewoźny napędzany jest benzynowym, chłodzonym powietrzem silnikiem Hondy o mocy 15,5kW. Łatwy rozruch elektrycznym rozrusznikiem.

kompresor spalinowy CompAir

Pojemny zbiornik paliwa

Duży zbiornik paliwa wykonany z tworzywa sztucznego można zdjąć z kompresora dla bezpieczeństwa tankowania, a pojemność 20 l pozwala na długą eksploatację bez konieczności tankowania co kilka godzin.

Zabezpieczenie kompresora i silnika w standardzie

Automatyczne wyłączanie, gdy temperatura kompresora jest za wysoka lub ciśnienie oleju silnika za niskie zabezpiecza bezpieczną pracę kompresora śrubowego w zimnych warunkach pogodowych i częściowym obciążeniu.

Dopasowanie do zużycia powietrza

Bezstopniowa regulacja prędkości obrotowej silnika doskonale dopasowuje pracę silnika do zmiennego zapotrzebowania na sprężone powietrzem.

Serwis kompresora spalinowego

Szeroko otwierana pokrywa ułatwia dostęp do obszarów serwisowych. Oddzielne filtry powietrza dla stopnia sprężającego i silnika zapewniają wyższą ich żywotność oraz wydłużają okresy między przeglądami, co sprawia, że koszty eksploatacji kompresora są niskie.

kompresor spalinowy serwis

A teraz dwie najważniejsze cechy:

Mobilność kompresora spalinowego

Niska masa – 155 kg, duże ogumione koła, szerokość 635 mm i rączka wkoło kompresora. Dodatkowo nisko położony środek ciężkości i składany dyszel transportowy. Wszystkie te cechy pozwalają na łatwe przemieszczanie kompresora.

kompresor spalinowy rączka

Przez drzwi na budowie lub drzwi do mieszkania. Do windy towarowej, do samochodu dostawczego, albo przez burtę przyczepy lub pick-upa. Posiadając najazdy do samochodu, możliwe jest manewrowanie i załadunek przez 1 osobę.

kompresor spalinowy C14

Dzięki temu możesz pracować sprężarką w miejscach, gdzie trudno jest zaparkować samochodem z zaczepionym na hak holowniczy większym kompresorem przewoźnym.

Dodatkowo niski ciężar i ogumione koła pozwalają Ci wtoczyć kompresor do ogrodu na wypielęgnowany trawnik, jeżeli jest taka potrzeba.

Parametry robocze

Tak mały gabarytami śrubowy kompresor spalinowy ma wydajność 1,4 m3/min przy ciśnieniu roboczym 7 bar. Sprężone powietrze dostarczane jest przyłączem ¾”.

Gdy sprężone powietrze wykorzystywane jest w czyszczeniu strumieniowo-ściernym (czyszczenie suchym lodem, czyszczenie sodą, piaskowanie, szkiełkowanie, gumkowanie itp.) w niskich temperaturach otoczenia można kompresor spalinowy wyposażyć w dedykowaną chłodnicę wentylatorową z separatorem cyklonowym. Dzięki temu powietrze będzie wolne od kondensatu i oleju. O tym, dlaczego występuje woda w instalacji i o usuwaniu wilgoci możesz przeczytać poradę pt. „Punkt rosy”.

kompresor spalinowy chłodnica

Wydajność kompresora C14 jest wystarczająca do zasilenia pojedynczych maszyn i urządzeń z dolnego zakresu zapotrzebowania na sprężone powietrze.

Potencjalne zastosowanie kompresora spalinowego

Sprężarka przewoźna CompAir C14 jest alternatywnym źródłem sprężonego powietrza wszędzie tam, gdzie nie ma dostępnej energii elektrycznej. Idealnie nadaje się do wielu prac naprawczych i instalacyjnych w terenie. Np. na placach budowy, parkach, ogrodach, w lesie albo w rolnictwie na polu.

Może zasilać powszechnie stosowane cięższe narzędzia takie jak wiertarki, szlifierki, młoty udarowe.

Ale jest też kilka specjalistycznych zastosowań.

Kompresor do drążenia udarowego

Technologia drążenia udarowego, to przeprowadzanie przez grunt przebijaka pneumatycznego zwanego kretem. Kompresor spalinowy CompAir C14 może zasilać przebijaki do średnicy 80-85mm (Grundomat, Essig, Hercu). Po przebijakach można wprowadzić rury z tworzywa sztucznego o średnicy do 75mm.

Czasami przy renowacji rurociągu musisz zrobić wykop w miejscu wycieku. Jeżeli w tym miejscu jest pęknięta rura i woda zalewa Ci miejsce pracy, to możesz podłączyć do kompresora pompę wodną Venturi i szybko osuszyć wykop.

Kompresor spalinowy do piaskowania na sucho lub mokro

Piaskowanie na sucho dyszą Clemco o średnicy do 5 mm potrzebować będzie sprężonego powietrza w ilości 1,2-1,3 m3/min przy ciśnieniu 7 bar. Jeżeli masz mobilny biznes piaskowania piaskarką syfonową w terenie np. pomników na cmentarzach to kompresor CompAir C14 jest dla Ciebie. Gdybyś piaskował na mokro metodą pneumatyczną to ten kompresor śrubowy również będzie przydatny do określonej wielkości dyszy. Przy większych średnicach dyszy zapoznaj się z inną poradą o kompresorze spalinowym do piaskowania.

Kompresor do czyszczenia suchym lodem

Jeżeli korzystasz z maszyn do czyszczenia suchym lodem ColdJet, to w wyposażeniu możesz mieć kilka dysz niskiego przepływu np. 106S.6, 110S.6, 123S.7 albo dysz o zmiennej fragmentacji MERN takich jak 110V.6 lub 123V.7. Dodatkowo dochodzą wszystkie dysze precyzyjne do maszyny do czyszczenia suchym lodem ColdJet MicroClean. Więc jeżeli twój biznes polega na usługowym precyzyjnym czyszczeniu suchym lodem w terenie to sprężarka spalinowa CompAir C14 jest dla Ciebie.

Gdybyś jednak chciał czyścić suchym lodem i wykorzystywać dysze o większym zapotrzebowaniu na sprężone powietrze to przeczytaj poradę jak dobrać kompresor do czyszczenia suchym lodem.

Kompresor spalinowy do sodowania

Sodowanie jest następną technologią czyszczenia strumieniowo-ściernego wykorzystującą sprężone powietrze do nadania prędkości materiałowi czyszczącemu. Istnieje kilka maszyn do sodowania, których zapotrzebowanie na sprężone powietrze nie przekracza 1,4 m3/min @ 7 bar. Jeżeli prowadzisz usługi czyszczenia np. pomników, schodów, balustrad i innych konstrukcji na dworze lub w pomieszczeniu to kompresor spalinowy CompAir C14 jest dla Ciebie.

Kompresor spalinowy do ocieplania pianą PUR

Do ocieplania pianą PUR wykorzystywane są reaktory pianki i niektóre z nich potrzebują sprężonego powietrza. Technologia rozwija się i coraz więcej właścicieli domów i magazynów decydują się na ten typ ocieplenia. A ocieplić można poddasze, sufity, stropy, elewacje, fundamenty, posadzki w branży budownictwa mieszkaniowego lub przechowalnictwa rolniczego. Jeżeli prowadzisz taki biznes w terenie to sprężarka przewoźna CompAir C14 jest dla Ciebie.

Inne zastosowania kompresora spalinowego

A może chcesz czyścić baseny pompą Venturi? Albo przewietrzać zbiorniki pompą powietrzną Venturi w strefie wybuchowej? Jest pewnie jeszcze wiele podobnych zastosowań, gdzie mały i mobilny kompresor spalinowy o wydajności 1,4m3/min przy ciśnieniu 7 bar będzie niezastąpiony.

Najlepiej skontaktuj się ze mną. Omówimy zapotrzebowanie na sprężone powietrze, jakość sprężonego powietrza i dobierzemy odpowiednie rozwiązanie, być mógł sprawnie i zyskownie rozwijać swój pomysł.

Jeżeli chcesz obejrzeć jak wygląda kompresor spalinowy compAir C14 to wpadnij na mój kanał na YouTube i obejrzyj Shorta.

One thought on “Kompresor spalinowy CompAir C14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *